Panevėžio lopšelis-darželis „Vaikystė“ įsteigtas 1980 m. Nuo 1993 m. darželiui vadovauja direktorė Valerija Dorošenkienė.

Lopšelyje-darželyje veikia 11grupių: 2 – ankstyvojo amžiaus, 5 – ikimokyklinio amžiaus (1 mišri), 2 – priešmokyklinio amžiaus, 1 – spec. poreikių vaikams mišri grupė, 1 spec.poreikių priešmokyklinio amžiaus.

Įstaigoje dirba 30 pedagogų. Iš jų 19 auklėtojų, 1 meninės veiklos pedagogas, 1 judesio korekcijos pedagogas, 3 logopedai, 2 spec.pedagogai, 1 kineziterapeutas, 1 psichologas. Iniciatyvūs, kūrybingi pedagogai su ugdytiniais dalyvauja įvairiuose projektuose, akcijose mieste ir respublikoje.

Darželyje įrengtas ir vaikų labai mėgiamas judesio korekcijos kabinetas, kuriame yra kamuoliukų baseinas, keletas treniruoklių. Švenčiame daug įvairių kalendorinių švenčių. Jau tradicinėmis tapo rudenėlio šventės, Advento vakarai su tėveliais, teatro savaitėlės, per kurias kiekviena grupė ruošia savo spektaklius. Rengiamos Amatų savaitėlės, kur vaikai supažindinami su lietuvių liaudies amatais. Grupės turi savo tradicines šventes, švenčiami  vaikų gimtadieniai, darželio gimtadienis, organizuojama daug išvykų. Vaikų darbai eksponuojami parodose mieste, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo centre (Aukštaičių g. 4).

Darželyje siekiama džiugaus, prasmingo, sveiko vaikų gyvenimo, šilto emocinio klimato, ugdymo namuose ir darželyje darnos. Įstaigai svarbiausia, kad vaikas būtų mylimas, saugus, laisvas, iniciatyvus ir kūrybingas.